Hakkımızda

Hakkımızda

İletişim ağı, ağ güvenliği, yakınsama ve ses çözümlerine odaklanan Neteks AŞ, 1996 yılında kurulmuştur. 2001 yılında Türkiye’nin lider Bilişim Teknolojileri dağıtım firması olan Index Grup’a katılmıştır.

Neteks AŞ, konusunda lider markaların temsilciliğini yapan, katma değerli bir dağıtım firmasıdır. 2007 yılında bu gücünü bir dünya devi olan Westcon Group ile %50-50 ortaklık kurarak, konusunda uzman kadrosuna global bilgi ve birikimi de katarak Türkiye pazarında güçlü bir yer edinmiştir. 13 yıllık güçlü ve verimli işbirliğinin ardından 2020 yılı Şubat ayında, geleceğe yönelik stratejik hedefleri doğrultusunda Westcon Group’un %50 hissesini de alarak, %100 Index Grup bünyesine geçmiştir.

Uzmanlığını iletişim ağı teknolojilerine ve bu teknolojileri üreten lider markaların Türkiye pazarında en doğru ve seçilmiş kanal iş ortakları ile dağıtılmasına yoğunlaştıran Neteks AŞ, yenilikçi teknoloji ve ürünleri hızlı, efektif ve güçlü bir şekilde Türkiye pazarına sunmaktadır.

Cisco, Aruba, Juniper, HCS, A10, Panduit gibi dünyanın konusunda lider onlarca markasının dağıtımını başarıyla sürdüren Neteks AŞ, Türkiye’deki binlerce iş ortağına ürün ve hizmet sunmaktadır.

Index Grup Kimdir?

Index Grup, 1989 yılından beri Türk bilişim sektöründe “Geleceğin teknoloji dağıtım grubu” vizyonuyla hareket ediyor ve hâlen 200’den fazla dünya teknoloji devinin distribütörlüğünü yapıyor. Index Grup’un vizyonu “Türkiye genelindeki bilgisayar firmalarına, ihtiyaç duydukları tüm ürünleri, iyi organize olmuş bir bilgisayar dağıtıcısı kimliği altında sağlamak”tır. Index Grup, 200'den fazla dünya markasının dağıtımını gerçekleştirmekte, 500 personele ve 8000'den fazla iş ortağına sahip, 2001 yılından bu yana Bilişim Teknolojileri sektöründe liderliği elinde bulunduran ve hepsi farklı teknoloji ürünleri alanlarında faaliyet gösteren 8 şirketi bünyesinde barındıran bir şirketler grubu halini almıştır.

Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır. İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata ve yanlışlıktan
NETEKS Teknoloji Ürünleri A.Ş. sorumlu tutulamaz. © Copyright NETEKS Teknoloji Ürünleri A.Ş. Tüm hakları saklıdır.